Spunbond


Tekstil sanayiinde farklı kullanım alanlarında tercih edilen, %100 polipropilen maddelerden elde edilen dokusuz kumaşlardır. Bu kumaşlar işlenmemiş olması durumu ile diğer kumaşlardan ayrılmakta ve işlenmemiş örülmemiş kumaş ihtiyacında sıklıkla tercih edilmektedir. Medikalde keçe yapısı sayesinde özellikle maske üretiminde sıklıkla tercih edilen kumaş türüdür.

EsBayGlobal tarafından üretimi yapılan geri dönüştürülebilir yapısı sayesinde avantajlı kullanım imkanı sunan spunbond kumaşlar hem hidrofobik(su geçirmez) hem hidrofilik(su tutan) seçenekleri ile üretilmektedir.

Nonwoven olarak da tercih edilen Spunbond kumaşlar Tıbbı Tekstil, Tarım, Hijyen ve Çok Amaçlı kullanımlar için tercih edilebilir form sunmakta ve sektörde birçok ihtiyaca karşılık vermektedir. Tarımda kullanılan NonWoven kumaşlar rüzgara karşı dayanıklılığı ve ürün sıcaklığını arttırması avantajı ile tercih edilmektedir.

Spunbond kumaşlar genellikle; İşlenmemiş olması ile çok amaçlı kullanıma uygun olarak tercih edilmektedir. Emici yapısı ve yanmayı geciktirici formu sayesinde filtreleme amacı ile de tercih edilir. Antibakteriyel özelliği ile farklı sektörlerde kullanıma uygundur.